banner1.png

Napisali o nas w Gazecie Olsztyńskiej

PDF

2007-08-08

W Gazecie Osztyńskiej ukazał się artykuł na temat naszego projektu.

 

"Księga dżungli zachwyciła publiczość

 

Niecodzienny spektakl, bo w wykonaniu aktorów-amatorów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku, można było obejrzeć na dużej scenie Ełckiego Centrum Kultury. Owacjom nie było końca.

Uczniowie przygotowywali się do wystawienia "Księgi dżungli" pod okiem reżysera Piotra Kowalewskiego i Sylwii Malinowskiej już od stycznia. Przedsięwzięcie możliwe było dzięki wsparciu unijnemu z Europejskiego Funduszu Społecznego pozyskanego przez Indygo Polska w ramach projektu "Nauka-przepustką do przyszłości".

- Nie było łatwo - mówi Piotr Kowalewski - W związku z tym, że większość uczestniczących w projekcie uczniów objawiała niewiarę w swoje możliwości, dążyliśmy do tego, by wyraźnie doceniać najmniejszych przejaw ich talentów i predyspozycji. W miarę upływu czasu zaobserwaliśmy, że w wyniku prowadzonych ćwiczeń uczniowie zaczęli przekraczać bariery własnej nieśmiałości i niepewności. Konkretnym wyrazem tego faktu były śmielsze prośby z ich strony o przydzielenie im coraz większych zadań. Doświadczenie sukcesu i akceptacji ich osiągnięć pozwoliło im otworzyć się w ramach grupy i ukazaś skrywane dotąd sposoby wyrażania swoich pasji.

Premiera przeszła najśmiejsze oczekiwania pomysłodawców. Burzy oklasków nie było końca. Publiczność była zachwycona."

 

 
Wstecz