banner1.png

Mapa dotacji Unii Europejskiej ? nowy serwis internetowy MRR

PDF

2007-11-05

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego uruchomiło nowy serwis internetowy "Mapa dotacji Unii Europejskiej", który prezentuje opisy wybranych projektów realizowanych w Polsce i współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Adres: www.mapa.funduszestrukturalne.gov.pl 

Dla wielu osób i potencjalnych beneficjentów, którzy chcieliby ubiegać się o dotacje z UE, przedstawione projekty mogą być podpowiedzią i zbiorem pomysłów na własne przedsięwzięcia. Przykłady zaprezentowane w serwisie są tym bardziej cenne, że Polska stoi u progu uruchomienia puli niemal 67,5 miliarda euro, które nasz kraj otrzymał do wykorzystania na cele rozwojowe w wielu dziedzinach w ramach polityki spójności Unii Europejskiej w latach 2007-2015.
Obecnie w sekcji pn.: ?Galeria projektów? opublikowanych zostało blisko 300 opisów projektów, na realizację których beneficjenci uzyskali dotacje z UE. Opisy te są wzbogacone fotografiami, prezentacjami, filmami, audycjami lub innymi materiałami informacyjnymi i promocyjnymi w formie plików do pobrania.
W części ?Nowości" publikowane będą najnowsze informacje MRR obrazujące poziom i postęp wykorzystania przez Polskę funduszy strukturalnych dostępnych w latach 2004-2008, a także inne informacje dotyczące Funduszy Europejskich i samego serwisu.

W najbliższym czasie mają być uruchomione dwa dodatkowe moduły. Pierwszy z nich - ?Lista projektów" - będzie prezentował wszystkie realizowane w Polsce projekty współfinansowane z funduszy UE. Drugi z kolei - ?Statystyki i porównania" - będzie stanowił narzędzie umożliwiające analizę statystyczną pozyskiwania i wykorzystywania Funduszy Europejskich w poszczególnych regionach Polski. Analiza będzie możliwa na poziomie województw oraz powiatów.
Źródło: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

 

 
Wstecz