banner1.png

Napisali o nas w Gazecie Olsztyńskiej

PDF

2007-12-16

14/12/2007 ukazał się artykuł w Gazecie Olsztyńskiej na temat naszego projektu:

 

" W Specjalnym Ośrodku SzkolnoWychowawczym w Ełku 5 grudnia uroczyście zakończono projekt "Nie zatrzymuj się - nauka przepustką do przyszłości". Przedsięwzięcie skierowane do młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, było realizowane od sierpnia ubiegłego roku do końca listopada 2007. Realizacja była możliwa dzięki wsparciu unijnemu z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, pozyskanego przez firmę INDYGO POLSKA. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością, oprócz zarządu INDYGO oraz osób pracujących przy projekcie, wiceprezydent Ełku Włodzimierz Szelążek, wicewójt gminy Ełk Tomasz Jaworski oraz przedstawiciel Kurii Biskupiej ks. Arkadiusz Orzeł.

- To jeden z największych i najdłuższych projektów realizowanych na terenie województwa warmińskomazurskiego - mówi prezes firmy Agnieszka Baklarz. - Młodzież otrzymała wsparcie pedagogicznopsychologiczne, prawie 800 godzin szkoleń zawodowych, komputerowych, nauki języków obcych i autoprezentacji. Poznała także zasady prowadzenia firmy. Oprócz tego uczniowie mieli również wypełniony czas poprzez zajęcia sportowe, teatralne i wolontariat.

Właśnie uroczyste przedstawienie teatralne "Jasia i Małgosi" Jana Brzechwy było zwieńczeniem projektu. Młodzi ludzie już nie pierwszy raz pokazali, że kilkanaście ostatnich miesięcy nie poszło na marne. Oklaski po zakończeniu przedstawienia były tego najlepszym dowodem. Po przedstawieniu uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty, które wręczyli przedstawiciele Zarządu INDYGO POLSKA. Zadowolenia nie krył dyrektor ośrodka Ryszard Rynkiewicz. - Widzę wyraźną zmianę w zachowaniu młodzieży - stwierdził. - Uczestnicy zakończonego już projektu stali się bardziej otwarci i dojrzali.

A co na to młodzież?

- Szkoda, że to już koniec. To był fajny czas - powiedziała jedna z uczennic."

 

http://elk.wm.pl/Uczyli-sie-biznesu-i-teatralnych-gestow-,36150 

 

 
Wstecz