banner1.png

Napisali o nas w Rozmaitościach Ełckich

PDF

2009-03-20
Napisali o nas w Rozmaitościach Ełckich

 

 

 

 

 kapital_ludzkiueefs_l-kolor

 

 

 

 

 

W styczniu 2009 zainaugurowano realizację projektu ?Zawód szansą na lepsze życie?, finansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 ? 2013. Autorem i realizatorem projektu jest firma INDYGO POLSKA Sp. z o.o. z Warszawy. Główna część zajęć będzie realizowana w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Grajewskiej.

Projekt skierowany jest do młodzieży szkoły zawodowej. Pierwsze zajęcia dydaktyczne rozpoczęły się 23 lutego. Celem projektu jest podniesienie jakości procesu kształcenia, poprzez umożliwienie młodzieży zdobycia nowych umiejętności, takich jak: obsługa komputera, znajomość języków obcych, prezentacja własnej osoby, pisania cv, aktywne poszukiwanie pracy, znajomość zasad prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw nowej wiedzy zawodowej (usługi cateringowe i obsługa przyjęć okolicznościowych, opiekun, opiekunka, wolontariusz medyczny, rękodzielnictwo). Uczniowie objęci są podczas projektu opieką pedagoga i psychologa. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, które nie pozwalają na nudę, angażując wszystkich uczestników. Wszyscy zostali zaopatrzeni               w materiały do zajęć i podręczniki do nauki języka obcego.

Młodzież bardzo chętnie uczęszcza na zajęcia dodatkowe, które z jednej strony pozwalają na zdobycie umiejętności wręcz niezbędnych w życiu zawodowym, a  z drugiej, zagospodarowują im czas wolny w bardzo pożyteczny sposób.

Programem objętych zostało 36 osób, a jego realizacja przebiegać będzie do grudnia 2009 roku.

Jest to już trzeci projekt realizowany przez firmę Indygo Polska sp. z o.o. w Ełku, a piąty na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

 

 
Wstecz