banner1.png

Obsługa procesu zakupu w Microsoft Dynamics AX 2009

PDF

Jako kolejne udostępniamy do ściągnięcia naszym klientom nasze krótkie szkolenie z zakresu obsługi standardowego procesu zakupu w Microsoft Dynamics AX 2009 na przykładzie firmy handlowej. Szkolenie te jest w pełni dziełem naszej firmy i jako takie podlega ochronie praw autorskich nie jest więc możliwe jego przerabianie ani też odpłatne udostępnianie przez podmioty do tego nieupoważnione.

Microsoft Dynamics AX jest systemem informatycznym klasy ERP II (ERP i e-Biznes) adresowanym do firm średniej wielkości o dużym potencjale rozwojowym. Umożliwia obsługę wielu zróżnicowanych procedur biznesowych. Microsoft Dynamics AX zapewnia skuteczną optymalizację procesów produkcyjnych i handlowych przy wykorzystaniu sieci WWW.

 

Dzięki strukturze modułowej Microsoft Dynamics AX umożliwia

 • zarządzanie kontaktami z klientem (CRM)
 • finansami
 • projektami
 • zasobami ludzkimi
 • raportowaniem
 • analizami

Optymalizuje procesy biznesowe związane z produkcją i łańcuchem dostaw (SCM). System pozwala na jednolitą i przejrzystą integrację procesów biznesowych - wewnętrznych i zewnętrznych - poprzez zapewnienie wymiany informacji między aplikacjami front i back office'owymi. Podczas szkolenia skupimy się na module logistycznym systemu. Zostanie zaprezentowany przykładowy proces zakupu realizowany w systemie od momentu złożenia zamówienia przez rejestrację PZ czy faktury aż po prezentację efektów zakupu w zapisach w magazynach, na dostawcy czy też na kontach finansowych.

 

Szkolenie nie będzie uwzględniało problematyki obsługi partii / serii / innych wymiarów magazynowych.

Agenda

 1. Wprowadzenie do modułu
 2. Prezentacja przykładowego dostawcy
 3. Rejestracja zamówienia
 4. Rejestracja PZ
 5. Rejestracja faktury
 6. Odzwierciedlenie zakupu w ewidencji:
  1. dokumentów dostawcy
  2. transakcji w magazynie
  3. zapisów księgowych (konta oraz rejestry VAT)

 

Forma szkolenia: screencast

Czas trwania szkolenia: ok. 30 min

 

Wielkość pliku: ok. 38 Mb

 

http://www.indygo.biz.pl/plikidopobrania/proceszakupu.mp4

 
Wstecz