banner1.png

Obsługa procesu sprzedaży w Microsoft Dynamics AX 2009

PDF

Jako kolejne udostępniamy do ściągnięcia naszym klientom nasze krótkie szkolenie z zakresu obsługi standardowego procesu sprzedaży w Microsoft Dynamics AX 2009 na przykładzie firmy handlowej. Szkolenie te jest w pełni dziełem naszej firmy i jako takie podlega ochronie praw autorskich nie jest więc możliwe jego przerabianie ani też odpłatne udostępnianie przez podmioty do tego nieupoważnione.

Microsoft Dynamics AX jest systemem informatycznym klasy ERP II (ERP i e-Biznes) adresowanym do firm średniej wielkości o dużym potencjale rozwojowym. Umożliwia obsługę wielu zróżnicowanych procedur biznesowych. Microsoft Dynamics AX zapewnia skuteczną optymalizację procesów produkcyjnych i handlowych przy wykorzystaniu sieci WWW.

 

Dzięki strukturze modułowej Microsoft Dynamics AX umożliwia:

 • zarządzanie kontaktami z klientem (CRM)
 • finansami
 • projektami
 • zasobami ludzkimi
 • raportowaniem
 • analizami

 

Optymalizuje procesy biznesowe związane z produkcją i łańcuchem dostaw (SCM). System pozwala na jednolitą i przejrzystą integrację procesów biznesowych - wewnętrznych i zewnętrznych - poprzez zapewnienie wymiany informacji między aplikacjami front i back office'owymi.   Podczas szkolenia skupimy się na module handlowym systemu. Zostanie zaprezentowany przykładowy proces sprzedaży realizowany w systemie od momentu złożenia oferty przez wystawienia dokumentów pobrania, WZ czy faktur aż po prezentację efektów sprzedaży w zapisach w magazynach, na odbiorcy czy też na kontach finansowych.   Szkolenie nie będzie uwzględniało problematyki obsługi partii / serii / innych wymiarów magazynowych.

 

Agenda

 

 1. Wprowadzenie do modułu
 2. Prezentacja przykładowego odbiorcy
 3. Rejestracja oferty
 4. Potwierdzenie oferty przez odbiorcę
 5. Przygotowanie listy pobrania
 6. Wystawienie WZ
 7. Wystawienie faktury
 8. Odzwierciedlenie sprzedaży w ewidencji:
  1. dokumentów odbiorcy
  2. transakcji w magazynie
  3. zapisów finansowych (konta oraz rejestry VAT)

 

Forma szkolenia: screencast

 

Czas trwania szkolenia: ok. 30 min

 

Wielkość pliku: ok. 46 Mb

 

http://www.indygo.biz.pl/plikidopobrania/processprzedazy.mp4

 
Wstecz